21 Yılı Aşkın Zamandır Tutku, Saygı ve
Güvenle
Geleceğe Yürüyen Bir Aileyiz.

Dersiyon’un kurulduğu yer olan Bursa, 1500 yıllık tekstil tarihine sahip bir şehirdir. İpek üretimi ve kumaş dokumasıyla başlayan bu serüven, Bursa’nın sanayi devriminde de büyük bir rol oynamış ve birçok köklü firmanın temelleri bu şehirde atılmıştır.

Kendimize aldığımız bu köklü miras ve belirlediğimiz yüksek standartlarla 1997 yılında Dersiyon olarak yola çıktık. Çocukluğu Bursa Perdeciler Çarşısı’nda geçmiş, dokumacı bir aileden gelen kurucumuz Cemal Çetinkaya, ev tekstil sektörünün potansiyelini keşfedip üst üste attığı başarılı adımlarla yıllar içerisinde Dersiyon’u Bulgaristan, Rusya, Ukrayna gibi ülkelere franchise veren ve her kıtaya ihracat yapan bir marka haline getirmiştir.

Dersiyon, kurulduğu günden itibaren ev tekstilinde özellikle perdelik kumaş ve yatak örtüsü üreten ve satışlarının çoğunluğunu Amerika, Avusturalya, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine yapmakta, çalışmalarını proje bazlı; otel, hastane ya da toptan hedefler doğrultusunda sürdürmektedir.

2019 yılında ikinci jenerasyon olan Ece Çetinkaya’nın Dersiyon ailesine katılmasıyla birlikte şirket, sürdürülebilirliği DNA’sının vazgeçilmez bir parçası olarak belirlemiş ve hedeflerine ulaşma yönünde aksiyonlar almaya başlamıştır.

ZANAAT

Biz, bir mekâna ruh katan dokunuşun eşsiz kumaşlardan geçtiğine inanıyoruz. O yüzden de her kumaşı, tutkuyla üretiyor ve her aşamada yaratıcılıkla buluşturuyoruz. Dersiyon imzası taşıyan tüm ev tekstili ürünleri, kendine özgü tasarımı ile farkını ilk görüşte belli etme özelliğine sahiptir. Trendleri ve ihtiyaçları gözeterek ürünlerimizi sezonluk olarak yeniliyor, her seferinde mükemmele giden yolda ilerliyoruz.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilirlik, Dersiyon’un şirket DNA’sının ayrılmaz bir parçası.

Dünya üzerinde sadece pozitif etki bırakmak için çalışıyoruz. Ev tekstilini dünyanın neresinde olursa olsun mekanlara şıklık, konfor ve pratiklik getirmenin bir yolu olarak görüyoruz. Yaşamı güzelleştirmeye yönelik olan bu tutkumuz bizi daha iyi bir gelecek için çalışmamız yönünde her gün yeniden motive ediyor.

Sezonluk değil, zamansız koleksiyonlar üretmek Ar-Ge ekibimizin önceliği ve bu yolda yeni teknoloji kullanımı, kalite artırımı ile ömür uzatma gibi çözümler üretiyoruz

TAKIMIMIZ

Dersiyon, köklü geçmişiyle büyük bir aile gibidir. Ailenin her üyesi, dayanışma içerisinde, aynı ortak hayale giden yolda özveriyle çalışır. Birbirinin değerini her zaman bilen, tek çatı altında saygıyla hareket eden ve yaptığı her işte mükemmel olmayı amaç edinen bir aileyiz biz.

Bize katılmak ister misiniz?

E BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN